חנות תשמישי קדושה

בבית חב"ד ניתן להשיג תפילין ומזוזות מהודרים במחירים נוחים ביותר

  • הרב אברהם גל

מאת: הרב אברהם גל

התקשר עכשיו

מזוזות

מזוזה בפתח הבית היא מצווה מהתורה. על הקלף של המזוזה כתובות האותיות ’שד"י’ שהן אחד משמותיו של הקדוש-ברוך-הוא וגם ראשי התיבות שומר דלתות ישראל.
המזוזות הן ’שומרות הסף’ שלנו וחשוב מאוד שיהיו כשרות למהדרין. די בכך שאות אחת נמחקה או נפגמה במזוזה כדי לפסול את המזוזה.
 
מחיר המזוזה
מחיר המזוזה מושפע מכמה משתנים ביניהם גודל המזוזה, סוג הכתב, איכות הכתב, ומקצועיות הסופר.
המזוזות נכתבות על קלף בגדלים שונים החל מ10 ס"מ ועד לגודל מטר שלם. אנו מספקים אך ורק מזוזות מהודרות שעברו בדיקה כפולה מעולה (כולל בדיקת מחשב), ועומדות ב"תקן חב"ד" המחמיר. 
 
לא בכל מחיר
לצערנו שוק המזוזות הוא שוק פרוץ וניתן להשיג מזוזות באיכות פשוטה במחירים זולים ומפתים, אולם איננו ממליצים על מזוזות באיכות זולה בדרך כלל, מזוזה זולה עלולה להתגלות כמזוזה מזוייפת (כלומר, מזוזה מודפסת, או שנכתבה על ידי גרפיקאי תוך כדי הפרת כל כללי הכתיבה ההלכתיים).  לכן כדאי לקנות מזוזות במקום אמין.

 

 

צרו קשר בטופס 
ומיד נציגינו יצור עמכם קשר

 

תפילין

 

מצוות התפילין היא אחת המצוות שעליהן נאמר, כי הן שקולות כנגד התורה כולה. למצוות התפילין גם יש סגולה להרתעת אויבים מלפגוע בעם ישראל. בבית חב"ד תוכל לרכוש תפילין. מי שכבר רכש, ראוי שיבדוק את כשרותן אחת לכמה שנים לפחות.

 

מצוות התפילין היא אחת המצוות החשובות, המהוות אות לקשר שבין עם-ישראל לקדוש-ברוך-הוא. אחת ממטרות התפילין היא לשעבד את מוחו וליבו (כלומר, את שכלו ואת רגשותיו) של האדם לבורא העולם. משום כך מניחים אותן על הראש - כנגד המוח, ועל הזרוע - כנגד הלב. למצוות התפילין גם יש סגולה להרתעת אויבים מלפגוע בעם ישראל ונאמר עליהן גם כי הן שקולות כנגד כל מצוות התורה.

 התפילין עשויות מעור בהמה כשרה בצורת שתי "קוביות", הנקראות במקורות בשם "בתים"; אחת מיועדת להנחה על היד ואחת על הראש. בתוכן נתון קלף שבו כתובות ארבע פרשיות מהתורה. די בכך שאות אחת נמחקה או נפגמה בתפילין כדי לפסול אותן ולא ניתן לקיים בהם את המצווה.

 יש לדעת כי הדיו שעל גבי הקלף עלול לדהות ואף להתקלף במקרים מסויימים. הדבר נובע מתנאי אקלים, איכות הקלף והדיו ומשתנים נוספים.

 לכן חשוב כל כך לבדוק את התפילין פעם בשנה או שנתיים, על ידי מגיה מוסמך שיכול לגלות "גילוי מוקדם" של תחילת דהיית אותיות או נזק אחר שנגרם להן. כל עוד הדהייה אינה מהותית, יכול סופר סת"ם לחזק את האות שנחלשה ולהותיר את התפילין כשרות.

 בית-חב"ד מעסיק סופר סת"ם (ספר-תורה, תפילין, מזוזות) מומחה אשר יבדוק את התפילין שלכם.

 

 

צרו קשר בטופס 
ומיד נציגינו יצור עמכם קשר

 

 

 

יודאיקה

 

בבית חב"ד רמת גן ניתן לרכוש מוצרי יודאיקה לשבתות וחגים,  סידורים, תהילים, ספרי קודש, גביעי קידוש, פמוטים לנרות שבת קודש, נטלות מרהיבות לנטילת ידים,  טליתות מכל הסוגים, מתנות ועוד.. והכל במחירים נוחים.

 

 
 
צרו קשר בטופס 
ומיד נציגינו יצור עמכם קשר

 

כתובתנו - רחוב ביאליק 18 רמת גן
טלפון - 036737910
  נייד  -  0585477053
 

 

 

שתף לחברים

שתף